przejdź do treści
UE
dnia 30.05.2016 roku

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach w Rumunii

Kolejna już grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach udała się na wymianę krótkoterminową w ramach projektu Erasmus +. Młodzież aktualnie przebywa w mieście Roman położonym w Rumunii. A oto i ich wrażenia:

 

Mamy już za sobą oficjalne rozpoczęcie krótkoterminowej wymiany grup uczniów w Rumunii. Uczestników mobilności uczniowie szkoły rumuńskiej wraz z nauczycielami witali w drzwiach szkoły "chlebem i solą." W ramach ceremonii otwarcia wymiany odbyło się spotkanie z dyrektorami szkoły, uczniami, gronem pedagogicznym oraz prasą. Uczniowie rumuńscy przedstawili prezentację o szkole, mieście i regionie. W części artystycznej zaprezentowano przedstawienie nawiązujące do tematyki realizowanego projektu - bioróżnorodności. Przedstawiono nam również tańce ludowe pochodzące z krajów uczestników projektów.

 

Po części oficjalnej rozpoczęły się warsztaty na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków związane z biologicznymi metodami usuwania zanieczyszczeń oraz uzdatniania wody. Kolejnym punktem poniedziałkowego spotkania było seminarium, w trakcie którego zespoły z krajów partnerskich przedstawiały przygotowane przez siebie prezentacje omawiające wpływ globalnego ocieplenia na wodę, glebę i powietrze jako formę ochrony bioróżnorodności. Następnie uczniowie klas gastronomicznych zaprosili nas na przygotowany przez siebie obiad i deser. Tego dnia zdążyliśmy również przygotować wspólną wystawę fotograficzną na temat wpływu globalnego ocieplenia na bioróżnorodność w krajach uczestników projektu.

 

Ujęła na gościnność i serdeczność, z jaką spotkaliśmy się ze strony gospodarzy mobilności.

 

Młodzież wraca do Polski z końcem tego tygodnia. A tymczasem zapraszamy na naszego fanapge’a, na którym znajdziecie Państwo więcej informacji na temat mobilności, przygotowań do nich, a także produktów projektu Erasmus +: http://facebook.com/erasmusgryfice/ oraz na naszą stronę internetową: http://erasmusgryfice.pl/< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA