przejdź do treści
UE
dnia 13.03.2017 roku

Uczniowie gryfickiego „Chrobrego” w Turcji

W dniach 13-17 lutego br. odbyła się już piąta mobilność w ramach prowadzonego przez Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach projektu Erasmus +. Tym razem w krótkoterminowej wymianie grup młodzieży wzięli udział: Alicja Rogalska (1d), Kacper Grządziel (1c), Anna Kowalska (2e), Daria Karwik (2e) wraz z opiekunami: panią Anną Staliś i panem Maciejem Tuźnikiem.


Mobilność w miejscowości Akhisar w Turcji, poświęcona była śladowi ekologicznemu i jego wpływowi na bioróżnorodność. W trakcie wymiany uczestniczyliśmy w wielu seminariach oraz wykładach naukowych dotyczących tematu przewodniego. Miło wspominamy nasze wspólne działania w grupach międzynarodowych, dzięki czemu wzbogacaliśmy znajomość języka angielskiego o specjalistyczne wyrażenia naukowe oraz mogliśmy wymienić się doświadczeniami.

 

Jedną z innowacyjnych form nauki, która nas szczególnie zaskoczyła, była lekcja CLIL. Jej nietypowy charakter na pewno wzbogaca jakość mobilności, a tym samym również naszą wiedzę.

 

Poza działaniami edukacyjnymi, które zostały zaplanowane przez koordynatorów projektu, również korzystaliśmy z uroków tego niezwykłego regionu. W trakcie pobytu mieliśmy okazję udać się do pobliskiej Manisy oraz Efezu, dzięki czemu mogliśmy poznać kulturę, historię, przyrodę oraz tradycje tureckie. Wybór wspomnianych miejsc był celowy ze względu na bardzo znaczące symbole religijne oraz historyczne.
To tylko niewielki skrót naszego pobytu w Turcji; zapraszamy na strony projektu, na których można zapoznać się z całą fotorelacją z mobilności: https://www.facebook.com/liceumchrobry/.

Życzymy miłego odbioru.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA