przejdź do treści
UE
dnia 27.03.2017 roku

Działania upowszechniające projekt Erasmus+ w środowisku lokalnym oraz w szkołach powiatu kamieńskiego

Termin podejmowanych działań: styczeń, luty 2017 r.

 

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Plac Zwycięstwa w Gryficach.

Uczestnicy spotkań: członkowie Szkolnego Biura Projektowego, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, mieszkańcy powiatu gryfickiego. 

Cele podejmowanych działań:

1. Zaprezentowanie celów i głównych założeń programu Erasmus+.

.2.Upowszechnianie projektu i jego rezultatów w środowisku lokalnym.

3. Poszerzenie wiedzy na temat krajów biorących udział w projekcie Erasmus+.

4. Propagowanie znajomości innych kultur.

 

 

Członkowie Szkolnego Biura Projektowego podjęli działania mające na celu upowszechnienie wiedzy o realizacji projektu Erasmus+ w środowisku lokalnym powiatu gryfickiego i wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kamieńskiego. Przygotowane prezentacje wygłosili nauczyciele przeszkoleni i poinstruowani przez koordynatora programu. Uczniowie otrzymali ulotki oraz materiały promocyjne. Chętnie wysłuchali informacji na temat założeń przedsięwzięcia, a przede wszystkim na temat odbywających się cyklicznie mobilności. W styczniu 2017r. członkowie Project Club zorganizowali na Placu Zwycięstwa w Gryficach happening, którego głównym celem było zainteresowanie mieszkańców miasta projektem. Przechodnie otrzymywali materiały informacyjne, odpowiadali na pytania związane z krajami partnerskimi, rozwiązywali quiz. Zaraz po zakończeniu ferii zimowych Członkowie Szkolnego Biura Projektowego przedstawili podczas godzin wychowawczych w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach prezentację podsumowującą mobilność w Turcji. Wskazano młodzieży temat przewodni wymiany oraz cały jej przebieg. Podobne działanie miało miejsce w czasie zebrania Rady Pedagogicznej, która także została zapoznana z charakterem wymiany. Dzięki podjętym działaniom upowszechniającym wiedza społeczności lokalnej na temat realizowanego projektu Erasmus + jest coraz większa. Wszyscy z dużą aprobatą wypowiadają się o tym przedsięwzięciu, dostrzegając wielkie możliwości i korzyści dla młodzieży.







< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA