przejdź do treści
UE
dnia 06.06.2013 roku

PROJEKT MOBILNOŚCI - PROGRAM „ LEONARDO DA VINCI”

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach otrzymał 184 730 ,98  złotych dofinansowania na realizację praktyk zawodowych w Niemczech dla swoich uczniów w ramach programu  Leonardo da Vinci.

 

 

Jednym z głównych wyzwań dla Polski i Europy jest poprawa sytuacji młodych osób na rynku pracy oraz lepsze wykorzystanie wsparcia finansowego UE w celu wspierania zatrudnienia młodzieży Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych min.  dla uczniów. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego, poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk oraz wymiany doświadczeń. Założeniem projektu  jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.

Wszyscy mają równe szanse udziału w projekcie, dzięki czemu w przyszłości będą mieli większe szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy, która zapewni im realizację zawodową i godziwe środki utrzymania. Dla wielu z nich wyjazd na staże za granicę jest pierwszym w życiu wyjazdem poza teren swojego województwa.

Aby być wartościowym pracownikiem na europejskim rynku pracy niezbędna jest bardzo dobra znajomość języka obcego, zwłaszcza w zakresie znajomości słownictwa specjalistycznego. W obszarze rozwoju osobistego uczestnicy będą z kolei musieli wykazać się samodzielnością. Miesięczny pobyt w obcym środowisku zmusi ich do zajęcia się sprawami życia codziennego oraz zatroszczenie się o samego siebie.

Realizacja projektu oparta o wykorzystanie środków EFS na dofinansowanie zagranicznych staży zawodowych ma charakter komplementarny w stosunku do działań programu LLP - LdV. Wspiera również realizację inicjatywy Komisji Europejskiej „Szanse dla młodzieży", która jest ukierunkowana na zmobilizowanie niewykorzystanych środków krajowych i europejskich do walki z bezrobociem młodzieży.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA