przejdź do treści
UE
dnia 20.06.2013 roku

Lekcja Unii Europejskiej w ZSP Płoty.

14 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami lokalnego punktu informacyjnego w Gryficach dotyczącego funduszy europejskich. Spotkanie poprowadziła Pani Beata Hryszel oraz Pan Tomasz Aniuksztys.

Celem prelekcji było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat państw wchodzących w skład Unii Europejskiej oraz zapoznanie ich z tym zagadnieniem. W trakcie spotkania młodzież rozwiązywała krzyżówkę, w której mogła sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w wyżej wymienionym zakresie. Uczniowie pracowali nie tylko indywidualnie, ale również w czteroosobowych grupach. Aktywna praca młodzieży została nagradzana przez prowadzących w formie miłych upominków. Młodzi ludzie chętnie dyskutowali na temat pozytywnych i negatywnych skutków wprowadzenia waluty euro w Polsce. Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie zaplanować trasę wycieczki po państwach, które weszły do Unii Europejskiej po 2004 roku.

Spotkanie było poprowadzone w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób. Całość trwała jedną godzinę lekcyjną.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA