przejdź do treści
UE
dnia 06.11.2013 roku

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach.

Z inicjatywy Szkolnego Ośrodka Kariery działającego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach odbyły się ciekawe spotkania dla młodzieży. Zaproszono doradcę zawodowego Panią Emilią Falicką z Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach oraz przedstawiciela Wojska Polskiego Sił Zbrojnych Pana kapitana Rafała Gułajewskiego.

Temat zajęć z doradcą zawodowym brzmiał:  „Co dalej po ukończeniu szkoły? Staże i szkolenia dla absolwentów oferowane przez PUP w Gryficach".

Z wykorzystaniem  przygotowanej prezentacji multimedialnej pracownik Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła młodzieży informacje dotyczące możliwości odbycia staży absolwenckich, szkoleń oraz kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wspomniała również o możliwości otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Prowadząca w trakcie zajęć podkreślała wagę wyznaczenia sobie kierunku własnych działań odnośnie kariery zawodowej. Zachęcała ona młodzież do mobilności  i korzystania z możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez udział w programach Unii Europejskiej m.in. Wolontariacie.

Z kolei drugim zaproszonym przez doradcę zawodowego gościem w był kapitan Rafał Gułajewski, który zaznajomił młodzież z etapami zawodowej kariery wojskowej.

Przedstawił on warunki, jakie należy spełnić, by wstąpić do wojska oraz kolejne etapy awansu wojskowego.

Młodzież uznała przedstawioną przez gościa ofertę zawodowej służby wojskowej za niezwykle atrakcyjną. Ośmielona przez kapitana zadawała pytania między innymi na temat możliwości udziału w płatnych zagranicznych misjach wojskowych. W czasie trwania spotkania młodzież miała możliwość dowiedzieć się niezbędnych informacji dotyczących zawodowej służby wojskowej oraz szkolnictwa wojskowego.

Zorganizowanie takiego spotkania okazało się trafionym pomysłem, który spodobał się zwłaszcza chłopcom.  

W spotkaniach uczestniczyły klasy I TŻ, II TH,  III THŻ, III TI,  IV TŻ i IV TIH.

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA