przejdź do treści
UE
dnia 24.10.2014 roku

Nasza Rega

Młodzież z klasy II w zawodzie - technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach, która realizuje program w zakresie rozszerzonym z biologii, uczestniczy w projekcie "Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów".  

 

W ramach tego projektu odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania są podejmowane, w celu utrzymania stanu ochrony terenów obejmujących dolinę Regi, od Trzebiatowa do jej obszarów źródłowych wraz z dopływami. Przedstwione zostały także działania podejmowane w celu utrzymania siedlisk tej rzeki. Rega ma ogromne znaczenie, gdyż jako jedna z nielicznych polskich rzek jest miejscem tarła łososi, troci i innych ryb. Spotkanie prowadził wykładowca z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się w terenie, gdzie młodzież będzie miała okazję zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają tarliska i przepławki umożliwiające swobodną migrację gatunków dwuśrodowiskowych.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA