Podobnie jak w latach poprzednich, Płoty są powiatową stolicą lekkiej atletyki. Najpierw odbył się tu Cross Mokasyna, w ramach którego rozegrano mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych, następnie rywalizowano o tytuły najlepszych w biegach rozstawnych, a ostatnio w ramach Mitingu Majowego przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w „czwórboju” lekkoatletycznym szkół podstawowych i powiatową gimnazjadę w indywidualnej lekkiej atletyce.
W zawodach których organizatorami byli:
Starostwo Powiatowe w Gryficach, Gmina Płoty, Gimnazjum w Płotach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach i MLUKS „MOKASYN" Płoty wzięło udział blisko 250 uczniów z ośmiu szkół podstawowych i ośmiu gimnazjów.
Miting otworzył prezes „Mokasyna” - Szymon Kecler, natomiast zwycięzców dekorował gospodarz gminy- burmistrz Marian Maliński.
Mistrzyniami w czwórboju zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach (opiekun Dorota Kecler) a wśród chłopców uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach (opiekun Regina Kapela) i te dwie ekipy będą reprezentowały nasz powiat na zawodach wojewódzkich.
Najlepsze ekipy w klasyfikacji drużynowej:
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA dziewcząt
1. SP 2 Płoty
2. SP 3 Gryfice
3. SP Trzygłów
4. SP Wyszobór
5. SP Rewal/Pobierowo
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA chł.
1. SP 3 Gryfice
2. SP 4 Gryfice
3. SP Brojce
4. SP 2 Płoty
5. SP Rewal
6. SP Wyszobór
7. SP Wicimice
Najlepsze indywidualnie:
1. Peitler Alicja (SP Rewal/Pobierowo ) – 222 pkt.
2. Boguta Julia (SP 3 Gryfice) – 221 pkt.
3. Brach Karolina (SP Rewal/Pobierowo) – 212 pkt.
Najlepsi indywidualnie:
1. Pierścionek Kamil (SP Brojce) – 315 pkt.
2. Wałęga Krystian (SP 4 Gryfice) – 219 pkt.
ex. Parduła Marcin (SP 3 Gryfice) – 219 pkt.
W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:
Dziewczęta:
60 m
1. Jędrzejko Julia - SP Rewal-Pobierowo
2. Boguta Julia - SP 3 Gryfice
3. Ciechanowska Aleksandra - SP Trzygłów
w dal
1. Kwiatkowska Karolina - SP 2 Płoty
2. Balon Nikola - SP 2 Płoty
3. Zdzięborska Paulina - SP 2 Płoty
piłeczka palantowa
1. Peitler Alicja - SP Rewal-Pobierowo
2. Brach Karolina - SP Rewal-Pobierowo
3. Rodak Kamila - SP Wyszobór
600 m
1. Boguta Julia - SP 3 Gryfice
2. Balon Nikola - SP 2 Płoty
3. Szakoła Wiktoria - SP Trzygłów
Chłopcy:
60 m
1. Pierścionek Kamil - SP Brojce
2. Pszczoła Jakub - SP Brojce
3. Malinowski Oliwier - SP Wicimice
w dal
1. Pierścionek Kamil - SP Brojce
2. Parduła Marcin - SP 3 Gryfice
3. Wałęga Krystian - SP 4 Gryfice
piłeczka palantowa
1. Pierścionek Kamil - SP Brojce
2. Raba Jakub - SP 3 Gryfice
3. Budzyński Kacper - SP 2 Płoty
1000 m
1. Wałęga Krystian - SP 4 Gryfice
ex. Wiktorowicz Piotr - SP 2 Płoty
3. Budziak Mikołaj - SP 4 Gryfice
W Powiatowej gimnazjadzie najlepsi byli:
- dziewczęta:
100 m
1. Dziuba Nikola - ZSS Rewal
2. Gutowska Julia - ZSS Rewal
3. Bartyzel Sara - Gim. Płoty
300 m
1. Ryl Martyna - Gim. Płoty
2. Sztandera Wiktoria - ZSS Rewal
3. Borowik Nikola - Gim. Płoty
600 m
1. Kołata Magdalena - Gim. Mrzeżyno
2. Szpakowska Weronika - ZSS Rewal
3. Pintal Maja - Gim. Pobierowo
1000 m
1. Stawicka Katarzyna - Gim. Brojce
2. Chmielewska Weronika - Gim. Brojce
skok w dal
1. Kołata Magdalena - Gim. Mrzeżyno
2. Dańczyszyn Magdalena - Gim. Mrzeżyno
3. Bartyzel Sara - Gim. Płoty
kula 3 kg
1. Pietrzak Milena - Gim. Płoty
2. Domaszewska Weronika - Gim. Płoty
3. Polowczyk Kinga - Gim. Brojce
oszczep
1. Świątek Iza - ZSS Rewal
2. Bielska Edyta - Gim. Płoty
3. Borowik Nikola - Gim. Płoty
gimnazja - chłopcy:
100 m
1. Cymkiej Adam - Gim. Płoty
2. Bedryj Piotr - Gim. Mrzeżyno
3. Orłowski Nikodem - Gim. Płoty
300 m
1. Szymański Norbert - Gim. 2 Gryfice
2. Osowiak Patryk - ZSS Rewal
3. Orłowski Nikodem - Gim. Płoty
1000 m
1. Kubiak Jakub - Gim. 2 Gryfice
2. Brzeziński Marcel - Gim. Brojce
3. Dziedzic Gracjan - Gim. Płoty
2000 m
1. Nożownik Marcin - Gim. 1 Gryfice
2. Wieczorek Zygmunt - Gim. 3 Gryfice
skok w dal
1. Kijowski Paweł - Gim. Płoty
2. Dąbrowski Radosław - Gim. 1 Gryfice
3. Dziedzic Gracjan - Gim. Płoty
kula - 5 kg
1. Skupień Jakub - ZSS Rewal
2. Bedryj Piotr - Gim. Mrzeżyno
3. Kijowski Paweł - Gim. Płoty
oszczep
1. Szymański Norbert - Gim. 2 Gryfice
2. Cebulski Daniel - Gim. Pobierowo
3. Wieczorek Zygmunt - Gim. 3 Gryfice
(MAC)