przejdź do treści
UE
dnia 21.09.2015 roku

XIX Międzynarodowy Bieg Uliczny "o Sztachetkę - Płoty 2015"

Dnia 19 września br. w Płotach odbyła się dziewiętnasta edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego "o Sztachetkę - Płoty 2015", będącego największą tego typu masową imprezą w Powiecie Gryfickim. Jak każdego roku słynna "Sztachetka" i tym razem przyciągnęła wielu fanów sportu, kibicowania oraz dobrej zabawy.

 

W ramach zawodów odbyło się 12 biegów dla dzieci i młodzieży, a także Bieg Główny, w którym rywalizowali za sobą zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze. Emocji nie brakowało, rywalizacja była zacięta w każdej kategorii wiekowej. Tym razem na dystansie 10 km, wśród kobiet najlepsza okazała się Biatlova Iuliia, a wśród mężczyzn Rybak Sergii.

 

Zwycięzców dekorowali Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski - miłośnik sportu obecny na wszystkich edycjach "Sztachetki", Burmistrz Gminy Płoty - Marian Maliński i gość specjalny, wicemistrz Europy w biegu na 3000m z przeszkodami - Krystian Zalewski.
Warto wspomnieć, że te wyjątkowe zawody mają charakter nie tylko sportowy. Po zakończeniu Biegu Głównego, można było dodatkowo obejrzeć m.in. występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płotów, natomiast na najmłodszych czekały zjeżdżalnie i dmuchańce. 

 

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA