przejdź do treści
UE
dnia 02.06.2016 roku

Święto 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej

Dnia 25 maja br. w Trzebiatowie odbyły się obchody Święta 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej. Święto związane jest z rocznicą bitwy pod Duniłowiczami z 1920 r. w której to odziały Legii Akademickiej bohatersko stawiły opór przeważającym siłom Bolszewików.


W obchodach wzięło udział wiele znamienitych osób, w tym przedstawiciele Wojska Polskiego, Związku Kombatantów oraz władz samorządowych - wśród nich m. in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać oraz Burmistrz Gminy Trzebiatów Józef Domański.


Po zakończeniu uroczystości, akcja przeniosła się na teren przystani kajakowej przy Pl. Lipowym w Trzebiatowie, gdzie już trwał Festyn Majowy przygotowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizowanym Legii Akademickiej. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, takich jak maraton zumby, konkursy z nagrodami, strefy tematyczne dla kobiet w postaci salonu urody i stylizacji, oraz dla mężczyzn w postaci pokazu militariów oraz konkursów siłowych.  
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA