przejdź do treści
UE
dnia 06.06.2016 roku

II Festiwal Orkiestr Dętych Gryfickie Dęciaki

W piątek i sobotę, w Gryficach odbył się II Festiwal Orkiestr Dętych pod nazwą Gryfickie Dęciaki, w którym wzięło udział około 400 muzyków z terenu całego kraju.

 

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich zebranych na Placu Zwycięstwa, efektowny, huczny i kolorowy korowód, w rytm muzyki przeszedł na teren Stadionu Miejskiego, gdzie widzowie mieli okazje podziwiać Pokazy Musztr Paradnych. Instrumenty, głośne brzmienia, marszowy krok i układy choreograficzne mażoretek dostarczyły widzom i słuchaczom wielu wrażeń potwierdzając, że przemarsz orkiestr dętych zawsze jest wydarzeniem wyjątkowym. Po pokazach przybyłe orkiestry zaprezentowały swój dorobek artystyczny, ukazując jak ciekawa i przyjemna w odbiorze może być muzyka grana na instrumentach dętych.

 

W godzinach wieczornych na Gryfickich Błoniach Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać wraz z Burmistrzem Gminy Gryfice Andrzejem Szczygłem zainaugurowali tak zwane bitwy perkusyjne, w których utalentowani instrumentaliści z sekcji perkusyjnych orkiestr walczyli o miano najlepszych. Na podium znaleźli się bębniarze z Włoszakowic i Goleniowa, zaś zwycięzcą zostali gospodarze, czyli muzycy z Gryfickiej orkiestry "Red Swing Low".

 

Gratulujemy.  








powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA