przejdź do treści
UE
dnia 20.06.2016 roku

WIECZÓR AUTORSKI UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW „MIŁOSZA”

W czwartkowe popołudnie (16 czerwca 2016r.), w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach, odbyło się niecodzienne spotkanie – wieczór autorski Idy Szpakowskiej, Wiktorii Waszczuk, Pauliny Czusz i Igora Witaszka – uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach. Ci młodzi, utalentowani ludzie to autorzy tekstów zamieszczonych w tomiku „Ulotne… Uchwycone”. Zbiorek wydany został w kwietniu tego roku przez ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach. Następstwem opublikowania książeczki było zorganizowanie przez Dyrektora „ Miłosza” wieczoru autorskiego, będącego przedsięwzięciem promującym młode talenty. Stał się okazją do spotkania osób bliskich autorom, ale też wszystkich miłośników młodzieńczej wrażliwości. Spotkanie poprowadzili Pani Monika Maliszewska – Gruca – poetka i Pan Waldemar Wierzba – polonista, pisarz, wydawca.
Prowadzący imponowali profesjonalizmem, przygotowaniem merytorycznym i doskonałą znajomością cytowanych tekstów.
Po części wstępnej, wypełnionej słowami powitania, wygłoszonymi przez Pana Stanisława Stolza, i wprowadzeniu w wykonaniu Pana Waldemara Wierzby, nastąpiła prezentacja utworów. Zebrani wysłuchali różnych, oryginalnych interpretacji – czytali sami autorzy, ale również Pani Monika Maliszewska – Gruca, Pani Krystyna Skrzypek i Pan Waldemar Wierzba. Dyskusje, które toczyły się po prezentacjach, dotyczyły rozmaitych zagadnień, m.in.: inspiracji twórczych, zainteresowań autorów, sposobów ujęcia tematu, roli literatury i obowiązków czytelnika. Po części oficjalnej, trwającej blisko dwie godziny, nastąpiło podsumowanie. Dyrektor ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach podziękował za przyjęcie zaproszenia na spotkanie młodym autorom, Państwu prowadzącym wieczór, publiczności i gronu osób życzliwych, bez pomocy których wydanie tomiku oraz zorganizowanie warsztatów i wieczoru autorskiego byłoby utrudnione. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe trafiły do Pana Ireneusza Rachubińskiego i Pana Bogdana Dembowskiego, oraz do ilustratora, Pana Karola Zarosy. Reszta wieczoru upłynęła na przyjemnych rozmowach i przyjacielskiej wymianie poglądów. Po spotkaniu sformułowano naprawdę budujące wnioski – oto kolejne pokolenie młodych ludzi potrafi na chwilę porzucić komputer i oddać się swoim, w tym przypadku twórczym, pasjom. Czekamy na kolejne dzieła NASZYCH AUTORÓW.

 

E.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA