przejdź do treści
UE
dnia 26.10.2016 roku

Ekologicznie, zdrowo i bezpiecznie!

24 października to Międzynarodowy Dzień Roweru. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta przeprowadzili akcję „Rowerem do szkoły”. Rankiem przygotowali przed szkołą stanowiska i czekali na pierwszych rowerzystów ze słodkim poczęstunkiem. Najliczniej rowerami przybyła klasa Ia wojskowo-policyjna. Nie zawiedli również nauczyciele: Zbigniew Kupczyk i Bogusław Stolarczyk, którzy  pokazali, że samochód można zastąpić dwuśladem. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na kilka aspektów  rowerowego życia. Rowerzyści nie zawsze zwracają uwagę na oświetlenie i inne elementy pozwalające kierowcom dostrzec odpowiednio wcześniej rowerzystę na drodze. Dlatego warto przy takiej okazji jak Międzynarodowy Dzień Roweru przypominać o tym. Poza tym, jazda rowerem to doskonały sposób na zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej, a także tani i ekologiczny środek transportu.

 

Przy tej okazji uczniowie Herberta zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo w poruszaniu się rowerem. W związku z tym odwiedził nas Przewodniczący Rady Koordynacyjnej "Bezpieczne Miasto" pan Paweł Kaczmarek wraz z panią Agatą Zakrzewską, którzy w ramach tygodnia działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego, przekazali różne elementy odblaskowe dla rowerzystów i pieszych. 

 

 

Aktywność rowerowa uczniów „Herberta” z pewnością wzrośnie wiosną i, podobnie jak w roku ubiegłym, stojaki przy szkole zapełnią się a uczniowie wyruszą na liczne ścieżki rowerowe powiatu i okoliczne trasy leśne. Wtedy przekazane kamizelki i odblaski z całą pewnością się przydadzą.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA