przejdź do treści
UE
dnia 30.01.2019 roku

Medal "Pro Patria" dla Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie

W dniu 29 stycznia 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnego i Brązowego Krzyża Zasługi, Medalu Złotego za Długoletnią Służbę i Krzyża Zesłańców Sybiru.

 

W czasie uroczystości wicewojewoda Marek Subocz  w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny wręczył również, w imieniu Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Medal "Pro Patria" . Medalem tym została uhonorowana Pani Jadwiga Jaworska dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.  

Medal "Pro Patria" został ustanowiony przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dniem 1 września 2011 r., i jest przez niego nadawany na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Medal "Pro Patria" ma formę metalowego krążka o średnicy 36 mm, fakturowanego, srebrzonego i oksydowanego. 

 

Na podstawie zatwierdzonego przez Komisję Heraldyczną przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji regulaminu nadawania Medalu "Pro Patria", mogą być nim honorowane osoby (fizyczne oraz prawne) szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Nadanie medalu potwierdza się legitymacją, wręczaną łącznie z odznaczeniem.

 

Więcej informacji na stronie ZUW Szczecin.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA