przejdź do treści
UE
dnia 09.09.2020 roku

Akademia Lokalnego Lidera

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14.09.2020 (poniedziałek) od godz. 16.30 w GRYFICACH, Gryf Arena PCSiR ul. Piłsudskiego 35, sala na I piętrze.
Zapraszamy aktywne osoby z regionu szczecińskiego (obejmującego powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, policki, M.Szczecin, M.Świnoujście) do udziału w AKADEMII LOKALNEGO LIDERA - programu stworzonego w projekcie „SZOWES - OWES w regionie szczecińskim”.
Do AKADEMII zapraszamy przedstawicieli:
- grup nieformalnych, sołectw, rad osiedli, centrów kultury, itp.;
- podmiotów ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, itp.).
AKADEMIA LOKALNEGO LIDERA ma na celu wyłonienie spośród lokalnych społeczności liderów, którzy aktywnie działają w swoich społecznościach. Uczestniczący w Akademii Liderzy otrzymają kompleksowe wsparcie, które pozwoli na uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu animacji społecznej, współpracy lokalnej, finansowania i promocji inicjatyw oddolnych, pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego, a także podstaw funkcjonowania organizacji pozarządowych - tak aby ożywić społeczność lokalną do działania i rozwoju. W AKADEMII można również zdobyć mikrogrant na najlepszą inicjatywę oddolną w powiecie!
KILKA INFORMACJI O AKADEMII:
Program AKADEMII obejmuje łącznie 36 godzin zajęć z tematyki: animacji społecznej, finansowania inicjatyw, funkcjonowania organizacji oraz wiele innych – wszystko, co powinien wiedzieć LOKALNY LIDER. Zajęcia organizowane są w każdym z 6 w/w powiatów 2-3 razy w tygodniu popołudniami lub w weekendy w grupach około 12 osobowych.
Korzyści z uczestnictwa w AKADEMII, m.in.:
- poznanie narzędzi niezbędnych do aktywizowania społeczności lokalnych (warsztat pracy animatora, zasady wolontariatu, kreowanie inicjatyw, zagospodarowanie czasu wolnego, promocja działań, itd.);
- diagnoza potencjału lokalnych liderów oraz otoczenia;
nabycie umiejętności nawiązywania współpracy i komunikacji z otoczeniem;
zdobycie wiedzy o ekonomii społecznej, w tym podstaw funkcjonowania organizacji pozarządowych;
- zapoznanie się ze źródłami finansowania inicjatyw, z których można finansować przedsięwzięcia;
udział w konkursie na najlepszą inicjatywę lokalną z możliwością jej sfinansowania z mikrograntu;
wymiana dobrych praktyk.
W załączeniu znajdują się pełne informacje na temat Akademii wraz z formularzem zgłoszeniowym.
Liczba miejsc ograniczona!
Więcej informacji na www.aktywneowes.pl, FB/OWES.Szczecin oraz pod nr tel. 516 702 312.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA