przejdź do treści
UE
dnia 20.03.2009 roku

Comenius - asystent w LO Chrobrego

Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gryficach skorzystało z możliwości jakie daje program Comenius (jeden z czterech programów sektorowych "Uczenie się przez całe życie" -Lifelong Learning Programme) i zaprosiło w swoje progi asystenta z Turcji.

W ramach podjętej współpracy, od 1 lutego br, w gryfickim LO gości Burcu Yuksel – asystent Comeniusa, która prowadzi zajęcia pozalekcyjne w języku angielskim, uczy młodzież tańca, pracuje w szkolnym Klubie Europejczyka, a nawet odwiedza Przedszkole nr 2, by prowadzić zajęcia z maluchami.

Partnerem w realizacji projektu jest telewizja turecka, która nagrywa cykl dokumentów o asystentach z Turcji. Mimo ogromu możliwości, bo programem objęto wiele placówek oświatowych w całym kraju, wybrali Gryfice. Przyczyniła się do tego rekomendacja pani Burcu- asystenta Comeniusa, która z ogromnym entuzjazmem i uznaniem przedstawiła gryfickie liceum. Przybyli dziennikarze przez trzy dni zbierali materiały, by ująć szkołę w szerszym kontekście - całego powiatu.

19 marca, Burcu Yuksel, w towarzystwie dyrektor LO im. B. Chrobrego – Jolanty Folwarskiej i Ewy Nagarnowicz – nauczycielki języka angielskiego i tureckiej ekipy telewizyjnej, zawitali do Starosty Powiatu Gryfickiego- Kazimierza Sacia, który serdecznie przyjął gości. Głównym tematem rozmów była pięcioletnia obecność Polski w Unii Europejskiej, sytuacja powiatu gryfickiego w nowych realiach i przede wszystkim formy współpracy, działania i pomoc ludziom młodym. Starosta z zaangażowaniem odpowiadał na pytania gości, nie omijając trudności i problemów związanych z wejściem do UE. Najchętniej opowiadał o współpracy ze szkołami w powiecie, wsparciu dla najzdolniejszych uczniów, o stażach, dofinansowywaniu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a także szeregu kursów, szkoleń i przedsięwzięć kierowanych do młodych mieszkańców naszego powiatu. Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i podziękowań. Na zakończenie goście otrzymali drobne upominki i zaproszenie do częstszego odwiedzania Powiatu Gryfickiego.


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA