przejdź do treści
UE
dnia 07.06.2022 roku

Koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów w Mrzeżynie

Dnia 06 czerwca br. w Mrzeżyńskim Centrum Sportu wystąpiła Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy z koncertem zatytułowanym „O Ukraino, o Matko moja!". 

Wśród licznie zgromadzonej publiczności zasiedli m.in. Poseł na Sejm RP Artur Łącki, Jarosław Rzepa poseł IX kadencji na Sejm RP, Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Mackojć, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Renata Teresa Korek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Gołuchowski oraz Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.

Narodowa Kapela Bandurzystów uznawana jest za wyjątkowy fenomen dziedzictwa kulturowego narodu ukraińskiego. W swym składzie ma tylko mężczyzn, którzy jednocześnie śpiewają i grają na bandurach, czyli ukraińskich ludowych instrumentach muzycznych. W rozbudowanym repertuarze zespołu znajdują się liczne pieśni ludowe oraz patriotyczne. Koncert, prócz możliwości zapoznania się z kulturą ukraińską, był także doskonałą okazją do okazania solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego walczącego z rosyjskim agresorem.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA