przejdź do treści
UE
dnia 22.07.2020 roku

Obchody 101 rocznicy powstania Policji Państwowej

Dzisiaj rano na placu Komendy Powiatowej Policji w Gryficach odbyły się obchody 101 rocznicy powstania Policji Państwowej. Święto Policji to szczególny czas dla funkcjonariuszy i pracowników policji, to czas awansów, nominacji, odznaczeń i wyróżnień. Wręczenie awansów i wyróżnień odbyło się w obecności zaproszonych gości współpracujących na co dzień z policją.
Podczas dzisiejszego wydarzenia Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Krzysztof Boguszewicz odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasza Trawińskiego skierowany do policjantów i pracowników Policji. Nadinsp. Tomasz Trawiński podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym garnizonu za wzorowo pełnioną służbę, za codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. W swoim liście odwołał się do tradycji Policji Państwowej i podkreślił, jak ważna jest pamięć o naszych poprzednikach i czerpanie z najlepszych historycznych wzorców. Wspomniał także tegoroczną, 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej, zwracając się tym samym z podziękowaniami za służbę kierowanymi do wszystkich pań służących i pracujących w naszym garnizonie. Szef zachodniopomorskich policjantów zaakcentował także kolejną tegoroczną rocznicę, a mianowicie XXX-lecie powołania związków zawodowych w Policji. Podkreślił, że pełnią one bardzo ważną i potrzebną formacji rolę. Nadinsp. Tomasz Trawiński w przekazanym liście nawiązał także do sytuacji związanej z funkcjonowaniem Policji w czasie stanu pandemii koronawirusa. Skierował swoje podziękowania do wszystkich podległych mu funkcjonariuszy za wyjątkowy i bezprecedensowy wysiłek, jaki w ostatnich miesiącach jest w związku z tym przez wszystkich podejmowany w trakcie realizacji zadań służbowych.
W trakcie uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście m.in Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, składając gratulacje i słowa uznania dziękowali policjantom za trud i ciężką służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszego powiatu.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA