przejdź do treści
UE
dnia 27.03.2013 roku

Uczniowie ZSP w Płotach lubią i znają się na podatkach!

Z radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach Beata Wlażlak i Robert Hryniewicz odnieśli ogromny sukces w Zachodniopomorskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, który był zorganizowany przez Zachodniopomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Szczecinie, pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.

Uczennica Beata Wlaźlakucz. kl.III TH Technikum Hotelarskiego zajęła III miejsce 
a Robert Hryniewicz ucz. kl.III TI Technikum InformatycznegoV miejsce w województwie.

Warto nadmienić, iż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 36 osób w województwie na 95 biorących udział w I etapie, w tym aż 4 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach tj.:

Dawid Synowiec ucz. kl III TH

Paulina Klepacka ucz. Kl. IV TH

Beata Wlaźlak ucz. kl. III TH

Robert Hryniewicz ucz. kl. III TI

Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że ZSP nie kształci w kierunkach ekonomicznych.

Wszyscy uczniowie w II etapie, po napisaniu testu z wiedzy o podatkach zakwalifikowali się do etapu ustnego. Najlepiej test napisała Beata uzyskując 19/20 pkt, dalej Dawid i Robert po 17/ 20 pkt i Paulina 15/ 20pkt.

Wszyscy w/w uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy, z dziedziny, która dla młodego człowieka nie jest łatwa. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu prawa podatkowego i interpretacji przepisów podatkowych.

Do ogólnopolskiego finału wyłoniono tylko 7 najlepszych uczniów w województwie zachodniopomorskim, w tym z powiatu gryfickiego aż 5 osób !
12 kwietnia laureaci pojadą na finał do Katowic i zmierzą się z najlepszymi uczniami w Polsce!
W zeszłym roku uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych także brała udział w finale w Katowicach i zajęła IX miejsce w Polsce.

Do konkursu uczniów przygotowała p. Zuzanna Stolarczyk-Waszczuk- nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i doradca zawodowy w ZSP. Dyrekcja i nauczyciel składają serdeczne podziękowania Panu Henrykowi Kowalewskiemu - doradcy podatkowemu, oraz Panu Januszowi Sokół - za poświęcony czas w przeprowadzonych prelekcjach dotyczących interpretacji zawiłego prawa podatkowego.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki w finale!
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA