przejdź do treści
UE
dnia 11.02.2014 roku

Ulice Płotów były nasze !!! ... „Nie bądź burakiem, walcz z chłoniakiem"

 

„Nie bądź burakiem, walcz z chłoniakiem" - to jedno z haseł, które wykrzykiwali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach podczas happeningu. Przemarsz ulicami naszego miasta zorganizowany był w ramach ogólnopolskiej akcji „Mama Haka na Raka". Miał on na celu zapoznanie mieszkańców z tematyką nowotworową i zachęcenie, jak największej liczby osób do badań profilaktycznych.  „Bohaterem" tegorocznej kampanii był chłoniak.  

Do akcji naszej przyłączyli się uczniowie płotowskiego gimnazjum. Wspólnie udaliśmy się pod „Biedronkę", Przychodnię Lekarską oraz Urząd Miasta i Gminy. Rozdawaliśmy broszury, zakładki i inne gadżety propagujące wiedzę nt. chłoniaka i mobilizujące do badań.

Happening odbył się we wtorkowe przedpołudnie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Głośna muzyka, megafon, trąbki i wspólne wykrzykiwanie haseł związanych z przesłaniem przemarszu sprawiły, że nikt nie przeszedł obok nas obojętnie. Tego dnia nawet pogoda nam sprzyjała - pięknie świeciło słońce. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z zastępcą burmistrza Panem Sławomirem Nowakiem i ze wspaniałymi humorami oraz poczuciem spełnionej misji wróciliśmy do szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Burmistrza Miasta i Gminy Płotów Mariana Malińskiego oraz Radnych Miasta i Gminy Płotów, którzy wsparli finansowo nasze przedsięwzięcie.

 

Opiekun młodzieży ZSP Płoty w Ogólnopolskim Konkursie „Mam Haka na Raka"

pedagog szkolny Kamila Balon

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA