przejdź do treści
UE
dnia 02.10.2014 roku

Praktyki jak marzenie w ZSP Płoty.

Grupa uczniów  z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w  Płotach wraz z opiekunem wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Niemiec (Saksonia) w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci – Mobilność, pn.: Nowe doświadczenie – zagraniczne staże zawodowe. Instytucją przyjmującą jest firma VITALIS Institute for the supervision of model projects Ltd. mająca swoją siedzibę w Schkeuditz koło Lipska.

Wyjazd na staż odbył się 24 sierpnia 2014 r. Przed podróżą uczniowie uczestniczyli w warsztatach: doskonalenie umiejętności interpersonalnych, kurs z języka niemieckiego i szkolenie międzykulturowe. Dodatkowo podczas pobytu w Niemczech pierwszy weekend uczestnicy spędzili w Berlinie, a w poniedziałek zwiedzali Drezno.

Wyjazd na staż był doskonałą okazją zdobycia międzynarodowego doświadczenia i wiedzy praktycznej, zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, doskonalenia znajomości języków obcych i umiejętności adaptacyjnych oraz społecznych.

W projekcie brało udział 12 uczniów kształcących się w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa.

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

W ramach projektu uczniowie mieli zagwarantowane  pokrycie kosztów podróży, wyżywienia, zakwaterowania i ubezpieczenia, a także dość wysokie kieszonkowe. Pobyt uczniów w Niemczech, to przede wszystkim zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych,  ale również wspaniale spędzony czas wolny. Wśród wielu atrakcji warto wspomnieć: niezapomniane spacery po Lipsku, zobaczenie pięknego Berlina nocą ,czy wysłuchanie koncertu filharmoników berlińskich na dworcu głównym, zrobienie zdjęć z naszymi idolami w Muzeum figur woskowych, nawet wizyta w najdroższym hotelu Berlina-Ritzu i obejrzenie najnowszych modeli aut w salonie Mercedesa.

Podczas pobytu na praktykach, uczniowie nawiązali wspaniałe i niezapomniane znajomości z młodzieżą z Bydgoszczy, Żor, z rówieśnikami z Węgier, Chorwacji, poznając ich kulturę i zwyczaje.  Uwieńczeniem praktyk było otrzymanie przez uczestników certyfikatów potwierdzających odbycie stażu zawodowego w Niemczech.

 

Następne roczniki z naszej szkoły będą mogły odbywać takie staże w następnych latach.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA