+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Aktualności powiatowe
Piątek  22 lutego 2019  Małgorzaty, Marty, Nikifora
z dnia: 2016-06-02

Moda stała się spoiwem łączącym pokolenia…

To była wspaniała zabawa. Świetnie spędzili czas mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gryficach, wspólnie z seniorami gryfickiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Związku Niewidomych, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz młodzieżą z ZSP im Cz. Miłosza i zaproszonymi gośćmi. Pokaz mody już na stałe wpisał się w kalendarz imprez z udziałem trzech pokoleń.

 

Uczestnicy imprezy o znamiennej nazwie "Moda na Seniora", która w tym roku przebiegała pod hasłem "Moda Wyzwolona lat 20", są od początku również jej organizatorami. Kiedy rozpoczęły się przygotowania wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że jest to potężne przedsięwzięcie logistyczne. Ten okres w modzie to sznury pereł, pióra, zwiewne i odważne kreacje oraz wiele innych elementów, które miały być obecne w tym pokazie. 20 maja br., bo tego dnia odbyła się impreza, okazało się, że organizatorzy dali radę, a cała zabawa połączona z konkursem była przednia.

 

W rolę modeli wcielili się mieszkańcy DPS oraz emeryci i renciści. Scena Gryfickiego Domu Kultury stała się wybiegiem dla eleganckich dam i Panów, którzy urzekali stylem tamtych lat. Modelki i modele prezentowali stroje znakomicie odzwierciedlające klimat lat 20. Królowała oczywiście „mała czarna”, sznury pereł i wylansowana w owym czasie sztuczna biżuteria. Nie zabrakło charakterystycznych nakryć głowy, bogatych w pióra i błyszczące elementy ozdobne. Dopełnieniem całości były wyraziste makijaże i papieros w długiej lufce. Panowie natomiast do nienagannie skrojonych garniturów prezentowali noszone wówczas białe skarpety z guzikami oraz szelki do spodni. Elementem uzupełniającym był wąski, czarny wąsik.

 

To była część konkursowa składająca się z trzech kilkuosobowych prezentacji. Kreacje oceniało specjalne Jury, które miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy wyglądali wspaniale. Kiedy jurorzy pracowali na scenie przedstawione zostały scenki rodzajowe przygotowane przez pracowników DPS.

 

 

 

Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać ikony tamtego czasu, które miały ogromny wpływ na to, co nosiło się wśród elit. I tak swój image zaprezentowały - Coco Chanel, Pola Negri, Jesephine Baker i Louise Brooks, a wtórował im z nienaganną klasą Rudolf Valentino, bożyszcze kobiet lat 20. Wiele źródeł mówi o tym, że w tamtym okresie wyzwolone kobiety oraz towarzyszący im panowie mnóstwo czasu spędzali w nocnych klubach, gdzie królował zapach cygar, papierosów i alkoholu. W takim właśnie klimacie rozgrywały się scenki, bo właśnie ten styl życia był bardzo modny.

 

Gorący aplauz był dowodem na to, że prezentacje zdobyły uznanie widzów. Zwieńczeniem całości był pokaz umiejętności tanecznych młodzieży z ZSP im. Cz. Miłosza. Oczywiście wszystkie modelki i modele, a także młodzi ludzie ze szkoły, zostali obdarowani nagrodami, które ufundowali sponsorzy - Artur Łącki, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz TZMO dystrybucja Szczecin.
To była wspaniała, niezapomniana zabawa, ale też źródło wiedzy na temat trendów w modzie lat dwudziestych ubiegłego wieku.

 

Wspólnie z mieszkańcami DPS i emerytami podziwiali całe przedsięwzięcie zaproszeni goście, a wśród nich: Artur Łącki - radny sejmiku wojewódzkiego, Ireneusz Wojciechowicz - wicestarosta powiatu gryfickiego oraz Krzysztof Tokarczyk - przewodniczący rady Miejskiej w Gryficach. Panowie wręczali również nagrody. Ten dzień uczestnicy imprezy wspólnie zakończyli przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Nie byłoby naturalnie pokazu mody bez przytupu. Skoczne nuty wygrywane przez Kazimierza Herbuta porwały do tańca seniorów i wszyscy bez względu na wiek dali upust swojej energii. Kolejna "Moda na Seniora" z pewnością na długo pozostanie w pamięci tych, którzy razem z mieszkańcami DPS, pracownikami i gryfickimi rencistami mogli przez chwilę cofnąć się do lat 20.
< powrót

     Jesteś tutaj: Aktualności powiatowe

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Komisje Stałe

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Ochrona zdrowia

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Filmy promocyjne

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych