przejdź do treści
UE
dnia 03.08.2016 roku

Piękny krajobraz i ogromna radość seniorów…

Wycieczka w sumie krótka, ale niezwykle miła i w sympatycznym gronie. Radość za to była duża, bowiem mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gryficach cieszą się każdą chwilą spędzoną wspólnie na łonie natury.

 

Tym razem grupa pensjonariuszy DPS pojechała do Kłodkowa. W gospodarstwie agroturystycznym Pana Dariusza Jaworskiego seniorzy zawsze przyjmowani są z należną im atencją. Tak było również we wtorek 2 sierpnia br. Ten dzień mieszkańcy spędzili nad rzeką Regą, gdzie natura bogato wyposażyła krajobraz, więc przemykające kajaki były jego nieodłączną częścią. Krajobraz to jedno, ale strawa dla ciała też musiała być. Nie ma dobrego pikniku bez tradycyjnych kiełbasek z grila. Dlatego też właściciel posiadłości rozpalił wspaniałe ognisko, nad którym zawisł ogromny ruszt i można było smażyć kiełbaski w zależności od gustu, na grilu lub w samym ognisku. Nie trzeba specjalnych dowodów na to, że uczta na świeżym powietrzu podobała się seniorom tym bardziej, że dopełnieniem całości był czerwony barszczyk, herbatka, ogóreczki i zimne napoje. Okazało się jednak, że hitem został chleb pieczony na ruszcie, niezwykle smaczny i chrupiący. Oczywiście mieszkańcy DPS są ludźmi bardzo pogodnymi, więc nie zabrakło dowcipów, radosnego śmiechu i rozmów o roztaczających się wokół widokach. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i wyprawa miała swój finał. Szkoda było opuszczać miejsce, gdzie zapach drzew i wody mieszał się z radością tych wspaniałych ludzi. Ale jeszcze nie koniec lata, więc z pewnością plenerowe spotkania z udziałem seniorów zaskoczą niejednego domatora.

 

 

Anna Brzezińska 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA