przejdź do treści
UE
dnia 13.04.2017 roku

W podatkach Gryfice najlepsze

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

 

W organizowanym po raz siódmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z 8 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. 

Tematem przewodnim Konkursu były Podatki samorządowe; natomiast pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. 

Zwycięzcami VII Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy o Podatkach zostali uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza
w Gryficach:


- Tęcza Bartłomiej  - I miejsce,
- Pyzia Dariusz
  - II miejsce.

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach został wpisany na listę Konkursów Ogólnopolskich oraz międzynarodowych, których laureaci mogą być przyjmowani na pierwszy rok studiów o kierunkach: prawo, administracja i przedsiębiorczość - z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego - na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Laureatom konkursu nagrody wręczała Pani prof. dr hab. Jadwiga Glumińska – Pawlic, pełniąca funkcję Przewodniczącej Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 

Panu Henrykowi Kowalewskiemu – doradcy podatkowemu dziękujemy za profesjonalną pomoc przy interpretacji prawa podatkowego.

 

Z uczniami pracowała Pani Krystyna Gródecka.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA