przejdź do treści
UE
dnia 28.04.2017 roku

ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach dołączył do ogólnopolskiej akcji "Dnia przedsiębiorczości"

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w bieżącym roku został wyznaczony na 26 kwietnia. Jest to dzień, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość wzięcia udziału w praktykach odbywających się w zakładach pracy, firmach, organizacjach, szkołach, szpitalach, sądach, itp. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach po raz siódmy wziął udział w tym programie. Działanie podejmowane jest przez szkoły w ramach konkursu organizowanego corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Blisko 300 uczniów ZSP im. Czesława Miłosza skorzystało z tej możliwości, która zapewnia obserwowanie z bliska pracy na różnych stanowiskach, zgodnych z ich zainteresowaniami. Młodzież odbyła praktykę w charakterze wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej, w biurach, małych i dużych firmach, sklepach, i innych instytucjach. Korzystali z wiedzy i umiejętności wykwalifikowanej kadry. Zasady jednodniowej praktyki wymagają wcześniejszego zapytania czy firma, w której uczeń pragnie odbyć tę praktykę, przyjmie go i czy wyznaczy opiekuna praktyki. Dopiero po tym fakcie uczeń może odbyć praktykę, z której musi przedstawić sprawozdanie w szkole. 

Młodzież była bardzo zadowolona z przebiegu praktyk. Uczniowie mogli obserwować, a czasami wykonywać pracę, o której marzą w przyszłości. Mieli szansę również sprawdzić czy ich wyobrażenie o przyszłej pracy jest zgodne z rzeczywistością.

 

Pragniemy podkreślić, że w 2015 r. Szkoła była w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół w Polsce i  otrzymała tytuł:

 

Najaktywniejsza Szkoła w „Dniu przedsiębiorczości 2015”

  

Wszystkim Firmom, właścicielom i konsultantom oraz uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i iście przedsiębiorcze postawy.

 

W zastępstwie szkolnego koordynatora Pani – mgr Matra Zemełka – nauczyciel języka niemieckiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia na stronie www.zspgryfice.pl galerii  zdjęć

z  „Dnia przedsiębiorczości”.

 

 

 

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA