przejdź do treści
UE
dnia 07.05.2019 roku

Nabór do szkół w Powiecie Gryfickim

Starosta

Drodzy Uczniowie i Rodzice, 

 

Serdecznie zapraszam młodzież, która ukończyła gimnazjum i szkołę podstawową, do podjęcia nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Gryficki.

 

Szkoły średnie w naszym powiecie oferują interesujące kierunki, które uwzględniają potrzeby ciągle zmieniającego się rynku pracy. Znakomicie przygotowana kadra nauczycielska oraz nowoczesna baza lokalowa i dydaktyczna, dają gwarancję bardzo dobrych  warunków do nauki. Nasze placówki stwarzają również możliwość do realizowania i rozwoju osobistych pasji i zainteresowań. Uczniowie i absolwenci naszych szkół odnoszą wiele sukcesów w olimpiadach i konkursach na różnych szczeblach. Również znakomicie radzą sobie na studiach oraz robią kariery w wybranych profesjach.

 

Możliwości kształcenia jest wiele. Na uczniów czekają miejsca w liceach ogólnokształcących – w tym z oddziałami dwujęzycznymi oraz w szkołach kształcących w atrakcyjnych zawodach. Oferta szkół licealnych, techników i szkół branżowych jest bardzo szeroka. Przygotowujemy absolwentów do podjęcia studiów, do pracy w branży gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, kształcimy informatyków, a na pasjonatów munduru czekają klasy mundurowe w liceum ogólnokształcącym.

 

Wierzę, że po zapoznaniu się z bogatą ofertą edukacyjną naszych placówek, zdecydujcie się związać swoje uczniowskie życie z jedną ze szkół Powiatu Gryfickiego. W tym roku, wybór szkoły powinien być szczególnie przemyślany. Ze względu na tzw. „kumulację” dwóch roczników, nie wszyscy dostaną się do tej jedynej, wymarzonej przez siebie szkoły. Wielką radością dla mnie będzie, jeżeli zdecydujecie się kontynuować naukę w jednej z placówek, dla których Powiat Gryficki, jest organem prowadzącym. Obiecuję, że wraz z Zarządem Powiatu i Radą Powiatu uczynimy wszystko, abyście nie żałowali tej decyzji.

 

Życzę Wam, abyście w wybranych szkołach odnieśli wiele sukcesów i osiągali same dobre wyniki w nauce. Życzę Wam również, aby szkolne przyjaźnie, które dopiero przed Wami, przetrwały jak najdłużej. Powodzenia!

Starosta Gryficki

Ryszard Chmielowicz

Przejdź do strony internetowej z informacją i ofertą szkół >>

informacja o naborze
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA