przejdź do treści
UE
dnia 24.05.2019 roku

Młodzież odwiedziła Starostę

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego po raz kolejny gości w swoich murach młodzież z Niemiec. W ramach polsko-niemieckiej wymiany dwanaścioro licealistów z Tostedt (Dolna Saksonia) spędzi w gryfickiej szkole sześć dni. 24 maja 2019 r. w ramach wymiany uczniowie przybyli na spotkanie ze Starostą Gryfickim - Ryszardem Chmielowiczem. Podczas spotkania uczniom wręczono upominki i materiały na temat Powiatu Gryfickiego.

 

Wymiana uczniowska między Gymnasium Tostedt w Niemczech a Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach odbywa się od 2017 r. W trakcie pobytu w Gryficach uczniowie z Tostedt mają okazję zobaczyć najciekawsze atrakcje naszego regionu, poznać naszą historię i zwyczaje. W tym roku młodzież zwiedzi również Poznań, Biskupin i Gniezno. Każde spotkanie w ramach wymiany uczniowskiej daje możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania przyjaźni i polepszenia znajomości języków obcych. Organizację wymiany wspiera finansowo Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w ramach Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA