przejdź do treści
UE
dnia 28.07.2019 roku

22 edycja Trzebiatowskiego Święta Kaszy - dzień pierwszy

W sobotę (27 lipca) mieszkańcy i wczasowicze uczestniczyli w Trzebiatowie w pierwszym dniu Święta Kaszy, poświęconemu legendarnemu uratowaniu miasta od napadu gryficzan. Wówczas spadająca z baszty obronnej miska z kaszą ocaliła miasto od zniszczenia, bo spłoszyła najeźdźców.
Święto rozpoczęło się przy Baszcie Kaszanej, gdzie burmistrz Józef Domański rozbił miskę z kaszą na tarczach rycerzy. Potem nastąpił przemarsz przez miasto orszaku ze słoniem, który jest  symbolem miasta. Po uroczystym przywitaniu przez m.in. Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego, Starostę Ryszarda Chmielowicza, oraz dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatę Teresą Korek wraz z zaproszonymi gośćmi nastąpiło świętowanie. Na terenie ogrodów pałacowych rozpoczął się festyn połączony z jarmarkiem, występami zespołów muzycznych i tradycyjnym poczęstunkiem symboliczną miską kaszy. Częstowali m.in. Starosta wraz z Wicestarostą Waldemarem Wawrzyniakiem. Kolejka chętnych ustawiła się już na godzinę przed zapowiedzianym poczęstunkiem. Jutro drugi dzień imprezy.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA