przejdź do treści
UE
dnia 17.05.2010 roku

II Powiatowe Targi Edukacyjne

14 maja, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, odbyły się II Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Gryficach - Powiatowe Centrum Marketingu Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej i Wydział Edukacji.

Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a swoją ofertę przedstawiły uczelnie wyższe, licea, technika, szkoły policealne i szkoły doskonalenia zawodowego.

Młodzi ludzie szukający dla siebie ciekawych ofert edukacyjnych na nudę nie mogli narzekać. W przerwie pieszych wędrówek między stoiskami, mogli obejrzeć występy artystyczne uczniów szkół naszego powiatu, filmy instruktażowe, prezentacje multimedialne. Niezdecydowani mogli skorzystać z pomocy punktów doradztwa zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach i Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach, które pomagały określić predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiedni kierunek kształcenia.

Targom towarzyszył konkurs na najciekawszą prezentację szkoły powiatu gryfickiego, w którym kryterium oceny obejmowało organizację i wystrój stoiska i występ artystyczny uczniów danej szkoły. Występy były niezwykle ciekawe i zróżnicowane, a poziom artystyczny i zaangażowanie w czasie występów, sięgały perfekcji.

Komisja Konkursowa w składzie: Katarzyna Tomczyk (Szczecińska Wyższa Szkoła Collegium Balticum), Olga Leśków (Szczecińska Wyższa Szkoła Collegium Balticum), Halina Schulz-Tkacz ( Zespół szkół Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu) za najbardziej "Kreatywną Szkołę" powiatu gryfickiego uznała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia, a także wszystkim mediom, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania imprezą i jej ideą.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA