przejdź do treści
UE
dnia 04.09.2021 roku

Dożynki gminy Rewal w Śliwinie

Śliwin to jedyna miejscowość gminy Rewal o prawdziwie wiejskim charakterze, a jego mieszkańcy od pokoleń hołdują tradycji, hucznie obchodząc ludowe święta nieodłącznie związane z życiem polskiej wsi.
 
Tegoroczne dożynki na które zaprosił mieszkancow Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski odbyły się 4 września. Święto plonów rozpoczęła polowa msza święta. Po eucharystii nastąpiła część biesiadna. Stoiska uginały się od pysznych, swojskich dań, które zaspokoiłyby najbardziej wymagające nawet podniebienia.
 
Po części oficjalnej w której uczestniczyli włodarze powiatu gryfickiego i gminy Rewal m.in. Poseł na Sejm RP Artur Łącki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć oraz Członek Zarządu Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny nadszedł na zabawę przy muzyce. Nie zabrakło tańców, a mieszkańcy będą biesiadować do późnych godzin nocnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zajefajni.
  powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA