przejdź do treści
UE
dnia 15.11.2021 roku

Koncert dla Niepodległej w Płotach

Nastrojowo, uroczyście i patriotycznie - tak mieszkańcy Gminy Płoty uczcili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert, który odbył się 13 listopada br. w Hali Sportowo-Widowiskowej Rega Arena w Płotach, był oddaniem hołdu wszystkim walczącym o wolność naszej Ojczyzny.

Zaproszonych gości przywitali Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz oraz Burmistrz Gminy Płoty Radosław Mackiewicz. Następnie w patriotyczny klimat wprowadziły wszystkich utwory wykonywane przez Chór działający przy MGOKiS w Płotach oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Płotów kierowaną przez Franciszka Gródeckiego oraz Łukasza Chyłę Nie mogło także zabraknąć występu Mażoretek. Wykonywane pieśni wprawiły słuchaczy w wyjątkowy nastrój i zadumę nad trudnymi losami naszego kraju. Podczas uroczystości została także odznaczona Zachodniopomorskim Krzyżem św. Floriana Druhna Stefania Janczyszyn z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania i jednocześnie pięknym podziękowaniem za przykładną wieloletnią służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Cały koncert zrealizowany został w ramach zadania „Z kulturą Powiatu Gryfickiego" dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA