przejdź do treści
UE
dnia 20.04.2009 roku

I Powiatowe Targi Edukacyjne

18 kwietnia, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, odbyły się I Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Gryficach - Powiatowe Centrum Marketingu Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej i Wydział Edukacji. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Gryfickiego - Kazimierz Sać.

I Powiatowe Targi Edukacyjne zainaugurował Wicestarosta Powiatu Gryfickiego – Ireneusz Wojciechowicz, który podkreślił motto imprezy: „To ty decydujesz o swojej przyszłości!”, akcentując na trudny wybór kierunku kształcenia, a w konsekwencji wybór przyszłego zawodu, od którego w dużej mierze zależy zadowolenie i samorealizacja w dorosłym życiu.


Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a swoją ofertę przedstawiły uczelnie wyższe z województwa zachodniopomorskiego, licea, technika, szkoły policealne, gimnazja, szkoły doskonalenia zawodowego, z naszego powiatu, a także wydawcy i dystrybutorzy podręczników i pomocy dydaktycznych, a wśród nich:
Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach, Gimnazjum nr 3 w Gryficach, Zespół Szkół Sportowych w Rewalu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, Szkoły zaoczne „PROGRES”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Liceum Plastyczne I Liceum Ogólnokształcące „Równe Szanse” w Gryficach, Liceum Ogólnokształcące „TOM”, Centrum Edukacyjne Szczecińskiej Fundacji Talent – Promocja – Postęp, Policealna Szkoła Medyczna w Kołobrzegu, Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Przedsiębiorczości w Gryficach, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Turystyczna w Szczecinie, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Collegium Stargardinum, Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecienie, Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, Person Education Polska sp. z o.o., Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gryficach.

Młodzi ludzie szukający dla siebie ciekawych ofert edukacyjnych na nudę nie mogli narzekać. W przerwie pieszych wędrówek między stoiskami, mogli obejrzeć występy artystyczne (muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne) uczniów szkół naszego powiatu, filmy instruktażowe, prezentacje multimedialne. Niezdecydowani mogli skorzystać z pomocy punktów doradztwa zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach i Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach, które pomagały określić predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiedni kierunek kształcenia.Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej im Zbigniewa Załuskiego w Gryficach, można było zapoznać się z zasobem bibliotecznym tej instytucji oraz otrzymać okolicznościową zakładkę do książek, z prezentacją gryfickich zabytków.

Z kolei Studencki Ośrodek Szkoleń ze Szczecina zaprezentował jak prawidłowo i bezpiecznie przystosować wyposażenie pojazdu do ciała kierowcy, prawidłowo zabezpieczać dzieci podczas ich przewozu w samochodzie, a także sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w pojeździe oraz techniki wyciągania osób z pojazdu.

Zainteresowani szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy i kontrolą swojego zdrowia, mogli skorzystać z oferty Pomorskiej Akademii Medycznej.

Targom towarzyszył konkurs na najciekawszą prezentację szkoły powiatu gryfickiego, w którym kryterium oceny obejmowało organizację/wystrój stoiska i występ artystyczny uczniów danej szkoły. Celem konkursu była promocja szkół i placówek oświatowych powiatu gryfickiego - ich historii, dorobku i osiągnięć, tworząc jednocześnie okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej. Występy były niezwykle ciekawe i zróżnicowane, a poziom artystyczny i zaangażowanie w czasie występów, sięgały perfekcji. Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Jankowska (Centrum Doskonalenia Nauczycieli, oddz. Gryfice), Halina Pokorska (Muzeum -Galeria Brama – Gryfice), Małgorzata Hermanowicz (Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Turystyczna w Szczecinie), Marcin Gregorczyk (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie) miała twardy orzech do zgryzienia. Po podsumowaniu punktów przyznanych przez wszystkich jurorów, zwycięzcą konkursu okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, uzyskując tytuł „Kreatywna Szkoła” i nagrodę w postaci kamery wideo. Gratulujemy!

Targi edukacyjne były okazją do zaprezentowania i poznania oferty dydaktycznej, do bezpośrednich rozmów, pozyskania informacji na temat rekrutacji, programu nauczania i przebiegu nauki, czy możliwości znalezienia pracy w wybranej profesji.

Targi dały możliwość spotkania osób o różnych zainteresowaniach, doświadczeniach, punktach widzenia, opiniach i koncepcjach, koniecznych do podjęcia świadomej decyzji o wyborze kierunku i rodzaju dalszej edukacji. Miejmy nadzieję, że I Powiatowe Targi Edukacyjne w Gryficach spełniły te zadania.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia, a także wszystkim mediom, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania imprezą i jej ideą.

Patronat medialny nad Targami objęli: Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin, Panorama Gryficka, Radio Vox, Telsat, Gryfickie Echa, Nowa Gazeta Gryficka, Trybun Ludu oraz Samorządowy Biuletyn Informacyjny „Kraina Regi”.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć w galerii.


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA