+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Multimedia    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Aktualności powiatowe
Piątek  18 stycznia 2019  Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
z dnia: 2009-04-20

I Powiatowe Targi Edukacyjne

18 kwietnia, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, odbyły się I Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Gryficach - Powiatowe Centrum Marketingu Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej i Wydział Edukacji. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Gryfickiego - Kazimierz Sać.

I Powiatowe Targi Edukacyjne zainaugurował Wicestarosta Powiatu Gryfickiego – Ireneusz Wojciechowicz, który podkreślił motto imprezy: „To ty decydujesz o swojej przyszłości!”, akcentując na trudny wybór kierunku kształcenia, a w konsekwencji wybór przyszłego zawodu, od którego w dużej mierze zależy zadowolenie i samorealizacja w dorosłym życiu.


Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a swoją ofertę przedstawiły uczelnie wyższe z województwa zachodniopomorskiego, licea, technika, szkoły policealne, gimnazja, szkoły doskonalenia zawodowego, z naszego powiatu, a także wydawcy i dystrybutorzy podręczników i pomocy dydaktycznych, a wśród nich:
Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach, Gimnazjum nr 3 w Gryficach, Zespół Szkół Sportowych w Rewalu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, Szkoły zaoczne „PROGRES”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Liceum Plastyczne I Liceum Ogólnokształcące „Równe Szanse” w Gryficach, Liceum Ogólnokształcące „TOM”, Centrum Edukacyjne Szczecińskiej Fundacji Talent – Promocja – Postęp, Policealna Szkoła Medyczna w Kołobrzegu, Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Przedsiębiorczości w Gryficach, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Turystyczna w Szczecinie, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Collegium Stargardinum, Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecienie, Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, Person Education Polska sp. z o.o., Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gryficach.

Młodzi ludzie szukający dla siebie ciekawych ofert edukacyjnych na nudę nie mogli narzekać. W przerwie pieszych wędrówek między stoiskami, mogli obejrzeć występy artystyczne (muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne) uczniów szkół naszego powiatu, filmy instruktażowe, prezentacje multimedialne. Niezdecydowani mogli skorzystać z pomocy punktów doradztwa zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach i Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach, które pomagały określić predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiedni kierunek kształcenia.Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej im Zbigniewa Załuskiego w Gryficach, można było zapoznać się z zasobem bibliotecznym tej instytucji oraz otrzymać okolicznościową zakładkę do książek, z prezentacją gryfickich zabytków.

Z kolei Studencki Ośrodek Szkoleń ze Szczecina zaprezentował jak prawidłowo i bezpiecznie przystosować wyposażenie pojazdu do ciała kierowcy, prawidłowo zabezpieczać dzieci podczas ich przewozu w samochodzie, a także sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w pojeździe oraz techniki wyciągania osób z pojazdu.

Zainteresowani szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy i kontrolą swojego zdrowia, mogli skorzystać z oferty Pomorskiej Akademii Medycznej.

Targom towarzyszył konkurs na najciekawszą prezentację szkoły powiatu gryfickiego, w którym kryterium oceny obejmowało organizację/wystrój stoiska i występ artystyczny uczniów danej szkoły. Celem konkursu była promocja szkół i placówek oświatowych powiatu gryfickiego - ich historii, dorobku i osiągnięć, tworząc jednocześnie okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej. Występy były niezwykle ciekawe i zróżnicowane, a poziom artystyczny i zaangażowanie w czasie występów, sięgały perfekcji. Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Jankowska (Centrum Doskonalenia Nauczycieli, oddz. Gryfice), Halina Pokorska (Muzeum -Galeria Brama – Gryfice), Małgorzata Hermanowicz (Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Turystyczna w Szczecinie), Marcin Gregorczyk (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie) miała twardy orzech do zgryzienia. Po podsumowaniu punktów przyznanych przez wszystkich jurorów, zwycięzcą konkursu okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, uzyskując tytuł „Kreatywna Szkoła” i nagrodę w postaci kamery wideo. Gratulujemy!

Targi edukacyjne były okazją do zaprezentowania i poznania oferty dydaktycznej, do bezpośrednich rozmów, pozyskania informacji na temat rekrutacji, programu nauczania i przebiegu nauki, czy możliwości znalezienia pracy w wybranej profesji.

Targi dały możliwość spotkania osób o różnych zainteresowaniach, doświadczeniach, punktach widzenia, opiniach i koncepcjach, koniecznych do podjęcia świadomej decyzji o wyborze kierunku i rodzaju dalszej edukacji. Miejmy nadzieję, że I Powiatowe Targi Edukacyjne w Gryficach spełniły te zadania.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia, a także wszystkim mediom, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania imprezą i jej ideą.

Patronat medialny nad Targami objęli: Kurier Szczeciński, Polskie Radio Szczecin, Panorama Gryficka, Radio Vox, Telsat, Gryfickie Echa, Nowa Gazeta Gryficka, Trybun Ludu oraz Samorządowy Biuletyn Informacyjny „Kraina Regi”.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć w galerii.


< powrót

     Jesteś tutaj: Aktualności powiatowe

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych