przejdź do treści
UE
dnia 11.11.2019 roku

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Trzebiatowie

W poniedziałek, 11 listopada w Trzebiatowie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których uczestniczył między innymi Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Teresą Renatą Korek. Uroczystości na Placu Ratuszowym zainaugurowała msza święta w sanktuarium Macierzyństwa NMP.

Obchody uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół z terenu gminy Trzebiatów oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Trzebiatowa i Mrzeżyna. Poczty sztandarowe i kompanie honorowe wystawili 36. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Mrzeżyna oraz 3. batalion zmechanizowany Legii Akademickiej z Trzebiatowa. Starosta życzył wszystkim satysfakcji z rozwoju naszego państwa i powiatu, mądrego korzystania z daru wolności i zjednoczenia w osiąganiu wspólnych celów. Pod pomnikami Stanisława Nałęcza-Komornickiego oraz Bohaterskich Żołnierzy zostały złożone pamiątkowe wiązanki.

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Sto jeden lat temu, po 123 latach niewoli, zaborów, Polska powstała na nowo. Na ten dzień czekały pokolenia.

Zapraszamy do fotorelacji >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA