przejdź do treści
UE
Zapraszamy do wirtualnej wędrówki po Powiecie Gryfickim.
W naszym regionie znajdziecie: atrakcyjne szlaki turystyczne i rowerowe, niezwykle bogatą przyrodę, wspaniałe zabytki, a przy tym obszerną ofertę bazy noclegowej.

Mamy głęboką nadzieję, że nasze strony przybliżą Państwu walory turystyczne naszego Powiatu i zachęcą do odwiedzin.

Powiat gryficki dzięki swym walorom przyrodniczym, krajobrazowym i historycznym bogato dokumentowanym zabytkami, należy do najciekawszych miejsc w województwie zachodniopomorskim. Przez najpiękniejsze okolice powiatu, wiodą oznakowane szlaki turystyczne - piesze i rowerowe. Aktywny odpoczynek w dobrze przygotowanych dla gości gospodarstwach agroturystycznych, obcowanie z piękną przyrodą, wędrówki po ciekawej okolicy, jazda konno, grzybobranie, wędkarstwo, to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Powiat Gryficki posiada doskonałe warunki do uprawiania licznych form aktywnego wypoczynku. Szlaki turystyczne zachęcają do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Malownicza Rega od lat przyciąga amatorów wędkarstwa i spływów kajakowych.
Liczne, bezcenne zabytki z pewnością zachęcą do kroczenia śladami bogatej historii regionu. Miłośnicy przyrody znajdą tu wspaniałe ostoje rzadkich gatunków zwierząt i roślin, wiekowe drzewa i wiele parków zaliczanych do klejnotów dawnej sztuki ogrodowej.

Mapa z oznaczonymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi >

Miejsca postojowe dla autokarów Zobacz gdzie znajdują sie
miejsca postojowe dla autokarów
w naszym powiecie.


Niechorze przyciąga!

Na terenie Powiatu Gryfickiego, tuż u podnóża latarni morskiej w Niechorzu znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA