przejdź do treści
UE
dnia 17.07.2020 roku

Akcja bezpłatnych badań płuc w Gryficach

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia ponownie wyrusza w trasę - akcja bezpłatnych badań płuc Gryficach. 

Gryfice to jedno 14 miast, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 30 lipca na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, którybezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Pomimo spadającej liczby palaczy w Polsce, nadal co czwarta osoba regularnie sięga po papierosa - wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Palenie tytoniu jest najczęstsząprzyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, przede wszystkim na raka płuca. Jest również podstawowym czynnikiem rozwoju Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach także przyczynia się do pogorszającej się kondycji płuc Polaków. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka. 

W tym celu, Fundacja NEUCA dla Zdrowia po raz kolejny organizuje bezpłatną akcję badań spirometrycznych w Polsce, w tym również Gryficach Fundacja współdziała w tym przedsięwzięciu Polską Profilaktyką.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę,  a 2,5 mln na POChPNiestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego - komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu możemy rozpoznać POChP, a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej.

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.  

Spirobus będzie stacjonował Gryfice przy ulicy Księdza Ruta 10między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać czternaście dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania. Dokładamy wszelkich starań, żeby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. 

spirobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty, a Pacjenci i Personel mają zapewnione środki ochrony osobistej.

Dokładna lista ze wszystkimi lokalizacjami badań znajduje się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (www.fundacjaneuca.pl). 

Zapisy na badania odbywają się pod adresem ich wykonywania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Aleksandra Wituła

aleksandra.witula@neuca.pl

+48 661 910 446 

Nina Żwirko

n.zwirko@innerlook.pl

+48 500 432 650

Nina Żwirko

n.zwirko@innerlook.pl

+48 500 432 650

Nina Żwirko

n.zwirko@innerlook.pl

+48 500 432 650

 

powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA