przejdź do treści
UE
dnia 12.08.2020 roku

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Specjalnej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

Trwa rekrutacja do Szkoły Podstawowej Specjalnej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie (MOS). Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie  ma charakter koedukacyjny, przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej, przejawiających trudności w uczeniu, a także mających problemy rodzinne lub środowiskowe.  Do zadań MOS należy eliminowanie przyczyn i przejawów zaburzeń zachowania oraz przygotowanie wychowanków do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.

Ośrodek jest placówką całodobową, w skład której wchodzą: Szkoła Podstawowa Specjalna (kl. IV-VIII) oraz internat.

W placówce zatrudnia się wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która zapewnia każdemu dziecku wszechstronny rozwój dostosowany do jego możliwości.  Celem socjoterapii jest rozpoznanie i wspieranie potencjału rozwojowego dzieci i młodzieży, w związku z tym uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych, w tym w jak największym stopniu organizowanych w środowisku lokalnym. Realizowane zajęcia edukacyjno-wychowawcze dostosowane są do zainteresowań, pasji i zdolności dzieci. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, zajęciach przyrodniczych, chemicznych, treningu EEG-Biofeedback, w stymulacji audio–psycholingwistycznej–metoda prof. A. Tomatisa, w zajęciach logopedycznych oraz w zajęciach teatroterapii. W przypadku różnego rodzaju problemów uczniowie i ich rodzice mogą korzystać z pomocy i porad psychologa i pedagoga szkolnego.

W części mieszkalnej funkcjonuje oranżeria, pracownia ceramiki i stolarstwa. Organizowane są konkursy, zabawy, quizy, dyskoteki. Uczniowie wyjeżdżają na basen, zawody sportowe, zajęcia kulinarne, na hipoterapię, do kina, na rajdy rowerowe,  konkursy i imprezy pozaszkolne, wycieczki. Aktywnie działają w wolontariacie, pomagając bezdomnym zwierzętom w schronisku. Korzystają z nowego boiska oraz siłowni zewnętrznej, mają możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków w nowych aneksach kuchennych. Usytuowanie placówki na terenie pięknego, zabytkowego parku w niewielkiej miejscowości sprzyja wyciszaniu negatywnych emocji jak i rozwijaniu aktywności fizycznej  młodzieży.

Jeśli w Państwa szkole są dzieci sprawiające problemy wychowawcze, mające trudności  w nauce, które wymagają specjalistycznej pomocy, to MOS w Waniorowie jest miejscem właśnie dla nich.

 

Wszelkie informacje na temat ośrodka można uzyskać pod numerem tel. 91 38 56 245, tel. komórkowy 534 434 683 oraz na stronie internetowej www.mos.waniorowo.pl.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA