przejdź do treści
UE
dnia 22.12.2020 roku

Reprezentacja Herberta w finale konkursu wiedzy o wojsku polskim "EkstraKLASA"

Drużyna 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Zbigniewa Herberta 
w Trzebiatowie z sukcesem przebrnęła przez eliminacje i zakwalifikowała się do finału pierwszego w historii Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa". Konkurs jest adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym - oddziałów przygotowania wojskowego i certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.
Turniej składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich, eliminacje, odbyły się w dniach 14-16 grudnia br. na platformie e-learningowej. Każdy z trzech uczniów reprezentujących szkołę musiał rozwiązać test. Indywidualnie zdobyte punkty następnie zostały zsumowane.
W ten sposób spośród 96 zgłoszonych szkół, wyłoniono grupę tych, które walczyć będą o ćwierćfinał, zaplanowany w styczniu – po feriach zimowych, W tym gronie znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Zbigniewa Herberta, który w kolejnej fazie Turnieju, rozgrywanej w systemie pucharowym, zmierzy się z LO w Rybniku ZDZ w Katowicach.
Uczniom trzebiatowskiego Herberta - kadetom klasy 2a:
Juli BOGUTA, Natalii KWIECIŃSKIEJ, Sebastianowi BEDNARZOWI
gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach Turnieju.
W finale, zaplanowanym na koniec stycznia, reprezentacja, który zwycięży, otrzyma tytuł mistrza Ekstraklasy Wojskowej i puchar przechodni. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc MON przewiduje nagrody rzeczowe.
Tematyka Turnieju obejmuje zagadnienia z programu nauczania w klasach mundurowych. To pytania m.in. z taktyki, pierwszej pomocy czy terenoznawstwa. Jest to więc doskonała forma wsparcia programu nauczania podczas konieczności przejścia na naukę zdalną.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA