przejdź do treści
UE
dnia 03.08.2021 roku

Festyn z okazji obchodów 125-lecia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

W 2021 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa świętuje 125. rocznicę uruchomienia pierwszej linii wąskotorowej z Gryfic do Niechorza.
Z tej okazji, na dworcu w Rewalu odbędzie się festyn, podczas którego przedstawiona zostanie historia nadmorskiej kolejki, która odegrała ogromną rolę w rozwoju gospodarczym Pomorza Zachodniego.
W najbliższą sobotę, cofniemy się w czasie do daty 1 lipca 1896 r., a dworzec w Rewalu zamieni się na kilka chwil w historyczny dworzec w Niechorzu. W momencie kulminacyjnym imprezy odbędzie się rekonstrukcja historyczna przyjazdu pierwszego pociągu z Gryfic do Niechorza z letnikami w strojach z minionej epoki. W inscenizacji wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" oraz członkinie Krajowego Stowarzyszenia Aramis w Trzebiatowie. 
Wystawa 
Jednym z punktów programu sobotniej imprezy będzie otwarcie wystawy pt. "125 Lat Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej". Na 6 planszach będzie można zobaczyć ciekawe fotografie oraz poznać najważniejsze fakty z bogatej historii powiatowej kolejki wąskotorowej, od momentu podjęcia decyzji o budowie pierwszej wąskotorowej linii z Gryfic do Niechorza, aż po czasy współczesne. 
Atrakcje
W części artystycznej, w sobotnie popołudnie wystąpi m.in. orkiestra dęta oraz zaprezentują się wykonawcy poezji śpiewanej: duet Tomek Trust & Annie, który wykona znane pieśni rosyjskich bardów - Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy oraz piosenki Agnieszki Osieckiej, a jako gwiazda wieczoru, w autorskim recitalu wystąpi legenda polskiej poezji śpiewanej - Wolna Grupa Bukowina. W programie festynu nie zabraknie również zabaw i animacji dla najmłodszych oraz oprawy kulinarnej, o którą zatroszczy się Rada Sołecka Rewala . Będą potrawy z grilla, ciasta z własnego wypieku i inne smakołyki.
Pociąg specjalny 
Na festyn w Rewalu, w dn. 7 sierpnia 2021r. będzie można dojechać dodatkowym pociągiem, który podstawiony zostanie w Trzęsaczu o godz. 18:30. Skład specjalny będzie czekał do zakończenia koncertu w Rewalu, by rozwieźć uczestników po zakończeniu imprezy w kierunku Pogorzelicy, Trzęsacza i Gryfic. Bilety przejazdowe na kurs specjalny pociągu można nabyć  w promocyjnej cenie 10 zł (przejazd tam i z powrotem).
 ODJAZDY POCIĄGU SPECJALNEGO
W kierunku Pogorzelicy: 
Trzęsacz- 18:30, Rewal - 18:36, Śliwin - 18:40, Niechorze Lat. - 18:51, Niechorze Gł. - 18:56, Pogorzelica Sandra - 19:00
W kierunku Trzęsacza: 
Pogorzelica- 19:15, Pogorzelica Sandra - 19:20, Niechorze Gł. - 19:25, Niechorze Lat. - 19:28, Śliwin - 19:39, Rewal- 19:45
ODJAZDY POCIĄGU PO ZAKOŃCZENIU IMPREZY:
Odjazd z Rewala do Pogorzelicy - ok. godz. 21:15
Odjazd z Rewala do Gryfic -  ok. godz. 22:00powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA