przejdź do treści
UE
dnia 03.08.2021 roku

Jarmark Historyczny w Trzebiatowie

31 lipca przy Pałacu nad Młynówką, pod Basztą Kaszaną, na ulicach miasta można było poczuć prawdziwy średniowieczny klimat. Już od godz.10.00 na Dziedzińcu Pałacu rozpoczął się Jarmark, a na nim pojawili się wystawcy, rękodzielnicy, wojowie ( Bractwo Maltańskie ze Szczecina, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Rega, MOHORT, Stowarzyszenie Historyczny Trzebiatów Chąśba). Pokazy życia w obozowisku rycerskim, walk, uzbrojenia, pokaz artylerii średniowiecznej, kusze, łuki, broń ostra i opowieści Michała Ostrowskiego (MOHORT) bardzo się podobały i przyciągnęły tłumy odwiedzających obóz. Przepięknie brzmiał śpiew i gra na różnorodnych instrumentach w wykonaniu Jasinki - Natalii Jasińskiej- wokalistki i multiinstrumentalistki.  
Dla dzieci przedstawienie „Król Midasek” przygotowały Małe Formy Teatralne Widowisko z Krakowa. Nie zabrakło kaszy, oczywiście po rycersku i symbolu miasta- Słonicy, której w barwnym korowodzie towarzyszyli kuglarze, wojowie, mieszkańcy i turyści. Pod Pałac przyciągnął ją strongman Grzegorz Szymański!
Pod Basztą Kaszaną znów udało się uratować miasto przed gryficzanami, dzięki „gorącej misie kaszy”, zgodnie z opowiedzianą przez Dawida Mularza legendą, a dzieci z „Chąśby” zatańczyły taniec wczesnośredniowieczny. Panie z Krajowego Stowarzyszenia Aramis zatańczyły pod Pałacem przepięknego walca, a dzieci uczestniczące z warsztatach baletowych pod kierunkiem Pani Moniki Marzec debiutowały we frg. „Jeziora łabędziego”. Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie przygotowywało barwnie ozdabiane kapelusze. Członkowie Koła Przewodników PTTK „Baszta Kaszana” zorganizowali Grę Historyczną , w której to wcielili się w postacie historyczne związane z Trzebiatowem. "Teatr Prawdziwy" poprowadził warsztaty dla dzieci.
W Galerii Feininger została otwarta nowa wystawa Dominiki Krechowicz i Krzysztofa Gliszczyńskiego – differentia specifica malarstwo, obiekty.
 
Wieczorem zaprosiliśmy Państwa na koncert Andrzeja Rybińskiego, który przypomniał swoje największe przeboje, i spektakl w wykonaniu Teatru Prawdziwego „Ostatni marsz”.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i współpracę!
Organizatorem Jarmarku był Trzebiatowski Ośrodek Kultury i Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury, które dofinansowanie otrzymało ze środków Powiatu Gryfickiego.
Patronat Honorowy: Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA