przejdź do treści
UE
dnia 05.08.2021 roku

Program Inwestycji Strategicznych - rządowy program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego

W wtorek 3 sierpnia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach, odbyło się spotkanie dotyczące Rządowego Funduszu Polski Ład.
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu gryfickiego. Spotkanie poprowadziła Pani Anna Pawlak Regionalny Dyrektor ds. inwestycji Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecny na spotkaniu był również Michał Jach, poseł na Sejm RP.
  
Rządowy Fundusz Polski Ład
Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarki Krajowej.
 
Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.
 
Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.
 
Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji:
priorytet 1: 95 proc. wartości inwestycji (minimum 5 proc. udziału własnego);
priorytet 2: 90 proc. wartości inwestycji (minimum 10 proc. udziału własnego);
priorytet 3: 85 proc. wartości inwestycji (minimum 15 proc. udziału własnego);
priorytet 4: 80 proc. wartości inwestycji (minimum 20 proc. udziału własnego).powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA