przejdź do treści
UE
dnia 13.09.2021 roku

Dożynki w Trzebiatowie za nami

W niedzielę 12 września br. odbyły się Dożynki Gminne w Trzebiatowie. 
 
Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium MNMP w Trzebiatowie, w której uczestniczyli m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Waldemar Wawrzyniak, Członek Zarządu Powiatu Gryfickiego Renata Teresa Korek oraz Radni Powiatu Gryfickiego. 
 
Tradycyjnie długi i barwny korowód zaprowadził uczestników na Stadion miejski, gdzie rozpoczęła się kolejna część obchodów. Podczas oficjalnego rozpoczęcia Józef Domański - Burmistrz Trzebiatowa oraz Starosta skierowali do rolników słowa uznania i wyrazy wdzięczności za cały rok ciężkiej pracy, po czym tradycyjnie podzielono chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Każdy, kto lubi dawne pieśni lub znane przeboje w nietypowych aranżacjach, mógł posłuchać ich w wykonaniu zespołów ludowych. powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA