przejdź do treści
UE
dnia 12.10.2021 roku

Spotkania konsultacyjne projektu modelu zapewniania dostępności oferty instytucji kultury

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacją Kultury bez Barier, realizuje projekt “Kultura bez barier”, którego celem jest poprawa dostępności oferty instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W ramach projektu opracowywany jest model udostępniania oferty instytucji kultury, którego pilotażowe wdrażanie będzie następnie przedmiotem konkursu grantowego przeznaczonego dla samorządowych, państwowych i współprowadzonych instytucji kultury.
 
W ramach organizowanego przez PFRON konkursu instytucje kultury będą mogły wnioskować o dotacje w wysokości do 250 tys. zł, na realizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi projekty, mające na celu zwiększenie dostępności oferty kulturalnej.
 
Aby model udostępniania oferty instytucji kultury dostosować do specyfiki i potrzeb wszystkich rodzajów instytucji kultury przeprowadzone zostaną konsultacje. Spotkania konsultacyjne odbędą się w dniach 14 i 15 października br. w formule online.
 
Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 12 października 2021 r. Informacje o spotkaniach, projekt ww. modelu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są natomiast na stronie PFRON pod adresem https://bit.ly/2YfwkY5powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA