przejdź do treści
UE
dnia 16.12.2021 roku

Powołanie Komitetu Fundacji Sztandaru

5 grudnia w jednostce wojskowej w Mrzeżynie odbyło się spotkanie w sprawie powołania Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla 36. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. W spotkaniu na zaproszenie ppłk. Andrzeja Kaczmarzyka uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Zastępca Burmistrza Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak. Na wstępie przybyli goście wysłuchali prezentacji dotyczącej historii garnizonu oraz dziedzictwa i tradycji dywizjonu przedstawionej przez sierż. Aleksandra Chylę.
Patriotyczna inicjatywa, jaką jest utworzenie Komitetu, ma na celu przede wszystkim zebranie środków i ufundowanie sztandaru, który będzie wyrazem zaufania i szacunku jakim darzą żołnierzy przełożeni, społeczeństwo oraz władze samorządowe regionu.
Skład powołanego Komitetu to:
  • Przewodniczący – Ryszard Chmielowicz
  • Zastępca - Grzegorz Olejniczak
  • Sekretarz - Konstanty Tomasz Oświęcimski
  • Skarbnik – Andrzej Szczygieł
Fotorelacja >powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA