przejdź do treści
UE
dnia 15.02.2022 roku

XXII Memoriał im. Sławomira Białego

W minioną sobotę, odbył się XXII Memoriał im. Sławomira Białego w piłce siatkowej. W tym roku po raz pierwszy turniej odbył się w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena.
 
W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Bursztyn Świnoujście, RAV-BUD Szczecin, UKS Piętnastka Szczecin, Familiada Kłęby, Gryf Gryfice oraz Przyjaciele Sławka.
 
Przez całą sobotę, zespoły zacięcie rywalizowały na płycie hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena, gdzie nie brakowało emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć.
 
W grach eliminacyjnych, które toczyły się na dwóch boiskach, najlepsze okazały się 2 zespoły ze Szczecina, Bursztyn Świnoujście oraz sprawiając miłą niespodziankę, drużyna Gryf Gryfice, w składzie której znaleźli się przede wszystkim byli wychowankowie oraz koledzy z boiska Sławka Białego, którzy to pod jego kierunkiem odnosili w przeszłości sukcesy w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich, a także z powodzeniem występowali w III lidze piłki siatkowej.
 
W meczach półfinałowych najlepsze okazały się zespoły Bursztyn Świnoujście oraz UKS Piętnastka Szczecin i to one zagrały w finale na boisku głównym. W meczu o 3 miejsce drużyna Gryf Gryfice musiała uznać wyższość kolegów ze Szczecina, i tym samym Rav-Bud Szczecin zajął trzecie miejsce w turnieju.
 
W finale, po trzy setowym zaciętym spotkaniu drużyna UKS Piętnastka Szczecin pokonała zespół Bursztyn Świnoujście 2:1 zdobywając pierwsze miejsce w XXII Memoriale im. Sławomira Białego. Puchary wręczali Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć, którzy bacznie przyglądali się rywalizacji.
 
Dziękujemy wszystkim za obecność i widzimy się za rok.

 

Końcowa klasyfikacja:
1. UKS Piętnastka Szczecin
2. Bursztyn Świnoujście
3. RAV-BUD Szczecin
4. Gryf Gryfice
5. Familiada Kłęby
6. Przyjaciele Sławkapowrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA