przejdź do treści
UE
dnia 18.06.2022 roku

Charytatywny piknik strażacki w Płotach

Dziś na plantach Nowego Zamku w Płotach odbywa się charytatywny piknik strażacki zorganizowany przez OSP PŁOTY. Głównym celem wydarzenia jest zebranie jak największej sumy pieniędzy dla Mateusza Szewczenko na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do rehabilitacji oraz ułatwiającego codzienne funkcjonowanie mężczyzny.

Podczas pikniku wręczono również nagrody dzieciom uczestniczącym w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje" oraz „Grze terenowej" dotyczącej wiedzy z zakresu Straży Pożarnej, pierwszej pomocy przedmedycznej i Powiatu Gryfickiego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach Andrzej Gołdyn.

W programie pikniku znalazły się pokazy sprzętu i konkurencje strażackie, koncerty, pokazy taneczne, a także atrakcje dla dzieci takie jak dmuchańce, trampolina oraz malowanie twarzy. Dorośli mogą dodatkowo wykonać badania profilaktyczne - zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, czy dokonać pomiaru składu ciała. W trakcie pikniku odbywają się także licytacje charytatywne i loteria fantowa. Wydarzenie jest szczególną gratką dla najmłodszych mieszkańców, którzy fascynują się pracą strażaków, ich umundurowaniem, a przede wszystkim - wozami strażackim.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA