przejdź do treści
UE
dnia 18.06.2022 roku

75-lecie wsi Karczewie

W kwietniu 1947 roku do Karczewia przybyło 27 rodzin z województwa łódzkiego. Mimo traumatycznego doświadczenia, jakim była II wojna światowa i niełatwych początków, dzięki ciężkiej pracy i wspólnym wysiłkom byli w stanie przetrwać trudne czasy.

Dziś mieszkańcy miejscowości nadal są dla siebie jak jedna wielka rodzina, a 18 czerwca br., z dumą świętują 75-lecie wsi Karczewie. Uroczystość rozpoczęła polowa Msza Święta celebrowana przez ks. prob. Ryszarda Szymanika, po której Sołtys Karczewia Sławomir Bukowiec wyróżnił najstarszych mieszkańców wsi oraz podziękował osobom najbardziej przyczyniającym się do rozwoju miejscowości.

W uroczystości wzięli udział m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Wiceburmistrz Płotów Edyta Podgórska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki. Włodarze w swoich wystąpieniach podkreślili jak ważne są takie wielopokoleniowe uroczystości dla podtrzymania tradycji, lokalnego patriotyzmu i integracji.

Świetności wydarzenia nadał występ Płotowskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Łukasza Chyły i Franciszka Gródeckiego oraz pokaz Mażoretek "Fancy" z Płotów.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA