przejdź do treści
UE
dnia 11.08.2022 roku

Międzynarodowy Festiwal "Muzyczna podróż śladami Grünebergów"

W niedzielę, 14 sierpnia (godzina 19.00), w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach, odbędzie się koncert organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna podróż śladami Grünebergów". Wydarzenie realizowane jest w kościołach Pomorza Zachodniego, w których zamontowane są zabytkowe organy Barnima Grüneberga (1828-1907).

Na jednym z tych wyjątkowych instrumentów, w kościele Przemienienia Pańskiego w Płotach, Chór Słowiki 60 Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ryszarda Hadke i organistka Julita Nohanowicz wykonają 14 sierpnia br. m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Franza Biebla, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Alexandre'a Guilmanta, Charles'a Gounoda, Jacoba Handla-Gallusa i Marca Antonia Ingegneriego.

Wydarzenie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego organizują Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw oraz Parafie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie, św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach i Przemienienia Pańskiego w Płotach.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA