przejdź do treści
UE
dnia 05.09.2022 roku

Dożynki w Karnicach i Płotach

W sobotę, 3 września odbyły się dożynki w Karnicach i Płotach.

Dożynki w Karnicach rozpoczęła uroczysta msza Święta, po której barwny korowód z lokalnymi włodarzami przeszedł pod Gminny Ośrodek Kultury, gdzie uroczyście podzielono tradycyjnym chlebem dożynkowym. W obchodach uczestniczą m.in. Poseł na Sejm RP Artur Łącki oraz Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki. Na scenie odbywają się występy zespołów ludowych, Żurawianek oraz uczniów szkół. Każdy może spróbować domowych ciast, pajdy ze smalcem, zupy, czy pierogów.Tegoroczne dożynki uświetnił występ gwiazdy wieczoru - Czerwone Gitary.

Fotorelacja >Dożynki Gminy Płoty rozpoczęły się od mszy Świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach, następnie barwny korowód na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Płotach przemaszerował przez miasto na teren uroczystości w Parku Miejskim, gdzie delegacje przywitali zgromadzeni goście.

Oficjalnego otwarcia dokonała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Płoty - Edyta Podgórska przyjmując z rąk Starostów dożynkowych chleb - owoc ziemi i pracy ludzkich rąk. Na miejscu obecny był Poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz, Senator RP Magdalena Kochan, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki oraz Radni Gminy Płoty. Wśród atrakcji zaplanowanych na ten dzień były występy artystyczne. Na scenie można było zobaczyć m.in. młodzieżową orkiestrę dętą, mażoretki czy pokaz karate. Gwiazdą tegorocznych dożynek były DJ TWINS CHOJNACKIE.
Wśród dodatkowych atrakcji były dmuchańce i animacje dla dzieci. Na wszystkich czekały stoiska gastronomiczne.

Fotorelacja >

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA