przejdź do treści
UE
dnia 07.09.2022 roku

Rozpoczyna się budowa Parku Rozrywki Hossoland w Gminie Brojce

STAŁO SIĘ!

Po długim okresie analiz i przygotowań rozpoczyna się bezprecedensowa budowa w Powiecie Gryfickim. Inwestycja o takiej skali i znaczeniu, że wywrze znaczący wpływ na rynek usług turystycznych w północno-zachodniej Polsce oraz wschodnich regionach Niemiec. Największy i najbardziej spektakularny w tej części Europy tematyczny park rozrywki: HOSSOLAND !!

Otwarcie już wiosną 2024 roku.

Dzisiaj, na terenie Gminy Brojce miała miejsce prezentacja założeń inwestycyjnych i projektowych tematycznego Parku Rozrywki HOSSOLAND oraz podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tego parku. Na zaproszenie inwestorów w wydarzeniu udział wziął Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, który podpisał w/w akt oraz uczestniczył w wmurowaniu kamienia węgielnego oraz Wicestarosta Waldemar Wawrzyniak, Wójt Gminy Brojce Michał Zinowik oraz Elżbieta Ziółkowska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Brojce.

40 hektarów rozrywki, emocji i przygody, definiowanych przez baśnie i legendy rodem z 4 tematycznych krain: rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego królestwa Baltambrya, charyzmatycznej Krainy Wikingów oraz tajemniczej Doliny Kopalni. Tak rozpocznie się historia parku Hossoland, ale to dopiero początek! W następnym kroku oddany zostanie duży park wodny, a w dalszych latach dobudowane zostaną kolejne krainy tematyczne.

Rozrywka na najlepszym światowym poziomie dla całych rodzin, niezależnie od wieku, płci i zainteresowań ma być wizytówką parku i przyciągać 1 mln osób rocznie z 20% wzrostem rok do roku. Aby to urzeczywistnić Hossoland powstaje przy współpracy z projektantami i producentami, którzy współtworzyli najlepsze parki rozrywki na świecie, a wiele tutejszych atrakcji będzie miało charakter unikatowy. Pozwala to wierzyć w zapełnienie 6000 miejsc parkingowych przy parku.

Hossoland, oddalony zaledwie 15 min od nadmorskich miejscowości, będzie mieć duży wpływ na gospodarkę regionu. Na terenie samego parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób, a kolejnych kilkaset osób w firmach współpracujących. Eksperci oceniają, że otwarcie parku przyciągnie wielu dodatkowych turystów z całej Polski, Niemiec, państw skandynawskich, a nawet z dalszych krajów europejskich. To oczywista szansa rozwoju dla lokalnego biznesu, w tym zwłaszcza dla branży noclegowej.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA