przejdź do treści
UE
dnia 30.09.2022 roku

Obchody święta 36. Mrzeżyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej

Dnia 30 września w Mrzeżynie odbyły się obchody święta 36. Mrzeżyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. broni Władysława Andersa. W tym roku uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Mrzeżynie. Po nabożeństwie miał miejsce uroczysty apel, w trakcie którego nadano odznaczenia resortowe w postaci Złotego i Srebrnego Medalu "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny", a także podziękowania za uzyskanie wzorowych wyników w służbie i w pracy.

W uroczystościach na zaproszenie ppłk Andrzeja Kaczmarzyka wzięli udział m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Radny Powiatu Gryfickiego Paweł Bereżnicki, Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, Wiceburmistrz Gminy Trzebiatów Grzegorz Olejniczak, Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Krzysztof Boguszewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak oraz Dyrektor Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie Jadwiga Jaworska. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego oraz degustacja żołnierskiej grochówki.

Fotorelacja >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA